Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

ΠΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΒΑΖΕΛΕΣ

Νικήσαμε με 2-0 τη βαζέλα στο ΟΑΚΑ με το όμορφο γκολ του Λεονάρντο από απευθείας εκτέλεση φάουλ και το γκολ του Κλωναρίδη. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι από τους βάζελους, είχαμε ευκαιρίες για γκολ και τους είχαμε κλείσει στην περιοχή τους. Δεν μπορούσαν οι αντίπαλοι να κάνουν σωστές πάσες και να κυκλοφορούν τη μπάλα αλλά ούτε να κάνουν ευκαιρίες προς την εστία μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε με το γκολ του Λεονάρντο από απευθείας εκτέλεση φάουλ μετά συνεχίσαμε δυνατά και πετύχαμε το δεύτερο γκολ με τον Κλωναρίδη. Τα τελευταία λεπτά κάναμε καλή άμυνα και κρατήσαμε το 2-0, έτσι εξασφαλίσαμε τη θέση στα play off και δείξαμε στον κόσμο μας ο οποίος ήρθε σήμερα στο γήπεδο (25.000 περίπου μπορεί και περισσότερο) πως πρέπει να έρχεται στο γήπεδο.