Κυριακή 22 Απριλίου 2012

1-1 ΣΤΗ ΔΡΑΜΑ

Ισοπαλία έφερε η ΑΕΚάρα μας 1-1 με το γκολ του Λεονάρντο εναντίον της Δόξας Δράμας, αν και ήταν πολύ καλύτερη και δικαιούταν τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλύτεροι και είχαμε πάρα πολλές ευκαιρίες για γκολ όμως δε μπορέσαμε να βάλουμε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε όπως και στο πρώτο με πολλές ευκαιρίες για γκολ όμως από δικό μας αμυντικό λάθος δεχτήκαμε γκολ. Στη συνέχεια πετύχαμε γκολ με το Λεονάρντο από αντίστοιχο λάθος των αντιπάλων, αυτό το γκολ είναι το δωδέκατο του γκολ με την ΑΕΚάρα φέτος και ένατο στο πρωτάθλημα. Μετά πιέσαμε πάρα πολύ για τη νίκη όμως δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Στα θετικά του παιχνιδιού για μας ήταν η συμμετοχή του Ειντούρ Γκούντιοσεν ως αλλαγή.