Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΜΑΣ

Δυστυχώς η ΑΕΚάρα μας ηττήθηκε με 1-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια για αυτό το αποτέλεσμα βοήθησε και η διαιτησία με κάποια σφυρίγματα για φάουλ που δεν υπήρχαν. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μερικές ευκαιρίες για γκολ όπως το φάουλ του Λαγού. Λίγο μετά τραυματίστηκε ο Λαγός και βγήκε από το παιχνίδι για να μπει ο Ρότζερ Γκερέιρο. Τα πράγματα συνεχίστηκαν έτσι μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ξάνθη μπήκε καλύτερη και πέτυχε πολύ γρήγορα γκολ από λάθος της άμυνας μας και εκεί που αρχίσαμε να πιέζουμε την Ξάνθη και να έχουμε πολλές ευκαιρίες για γκολ δέχτηκε άδικη κόκκινη κάρτα ο Κουρέλλας και μείναμε με 10 παίχτες. Από εκεί και πέρα δεν είχε και πολλές επιλογές ο Βλάχος έβαλε τον Κατίδη στη θέση του Φούντα και τον Παυλή στη θέση του Γιάγκο, πίεζε όσο μπορούσε η ΑΕΚάρα μας όμως δεν κατάφερε να αλλάξει το αποτέλεσμα.